Samoopalacz – jak nakładać? Najważniejsze zasady

Wraz z poprawą pogody, coraz częściej pojawia się temat związany z opalenizną. Chcąc przyśpieszyć efekt na skórze, sięgamy często po dostępne w drogeriach samoopalacze. Pozwalają one w szybki sposób sprawić, aby skóra sprawiała wrażenie muśniętej słońcem. Zdarza się jednak, że kosmetyk pozostawia na skórze plamy i zacieki, którego skutkiem jest nieestetyczny efekt. Jak uniknąć plam po samoopalaczu? Jak rozprowadzić go równomiernie? 

Technika nakładania samoopalacza 

Na rynku dostępnych jest mnóstwo samoopalaczy, o różnej formie. Można je spotkać pod postacią balsamów, pianek, czy żelów. Kluczem do równomiernego rozprowadzenia kosmetyku jest technika, którą aplikujemy oraz odpowiednie przygotowanie do zabiegu skóry. Chcąc uzyskać efekt opalonych nóg, rąk, czy innych części ciała, skorzystać warto z rękawic do rozprowadzania samoopalaczy. Gąbka do makijażu, będzie natomiast doskonałym rozwiązaniem do rozprowadzenia kosmetyku na twarzy. 

Rozpoczęcie nakładania samoopalacza, warto rozpocząć od dołu ciała, w okolicy kostek, kierując się w górę. Kosmetyk należy rozprowadzić rękawicą równomiernie, kolistymi ruchami, omijając stopy oraz dłonie. Pozostała ilość kosmetyku, znajdująca się na rękawicy wystarczy, aby pokryć nimi dłonie, stopy i palce. 

Przygotowanie skóry do aplikacji samoopalacza 

Prawidłowe przygotowanie skóry do aplikacji samoopalacza pozwoli zminimalizować ryzyko powstawania na ciele nieestetycznych smug. Warto w tym celu, dzień przed użyciem samoopalacza, wykonać peeling całego ciała. Jeżeli obawiasz się, że w miejscach takich jak kolana, nadgarstki lub łokcie powstanie ciemniejszy efekt, aplikację poprzedź wmasowaniem nawilżającego balsamu, lub kremu. 

Samoopalacz na twarzy 

Aplikacja samoopalacza na twarz budzi najwięcej obaw i nic dziwnego. Chociaż nierównomierny kolor nóg, możemy przykryć dłuższą kreacją, to z twarzą może być większy problem. Aby uniknąć plam na twarzy po samoopalaczu, warto skorzystać ze wskazówek:

  • wymieszanie kremu opalizującego z kremem nawilżającym,
  • aplikacja gąbką do makijażu, 
  • użyj małej ilości kosmetyku, która pozwoli na naturalny efekt, 
  • zwróć uwagę, aby samoopalacz był rozprowadzony równomiernie, skupiając się również na linii żuchwy oraz szyi,
  • przemyj twarz przed aplikacją zimną wodą, która pozwoli domknąć rozszerzone pory i zminimalizuję ryzyko gromadzenia się w nich produktu. 

Po aplikacji samoopalacza zarówno na ciało, jak i twarz przetrzyj miejsca, w których może gromadzić się kosmetyk mokrym wacikiem. Skup się na skórze pomiędzy palcami i za uszami.