Wszystko, co należy wiedzieć o bronzerach

Puder brązujący jest kosmetykiem, po który można sięgać nie tylko podczas upalnych dni, kiedy to skóra wręcz powinna wyglądać, jak delikatnie muśnięta promieniami słonecznymi. Z bronzerów możesz korzystać cały rok, niezależnie od okoliczności. Poznaj wszystko, co należy wiedzieć o bronzerach, by wyglądać olśniewająco pięknie każdego dnia.

Kiedy stosować puder brązujący?

Puder brązujący nie tylko podkreśli opaleniznę, ale również nada twojej twarzy głębi i stworzy olśniewający efekt jej trójwymiarowości. Z użyciem pudru brązującego możesz bowiem podkreślić kości policzkowe czy wymodelować twarz tak, by uwydatnić swoje walory, ukryć niedoskonałości lub asymetryczności, zmienić swoje rysy twarzy tak, by były bliskie ideałowi. Nie ma zatem żadnych ograniczeń w jego stosowaniu – z powodzeniem możesz korzystać z niego na co dzień, niezależnie od pory roku.

Bronzer a karnacja – wszystko, należy wiedzieć o bronzerach

Stosowanie nawet najwyższej klasy kosmetyku, jakim są puder brązujący Skinfinish Sunstruck Matte Bronzer od Mac Cosmetics, które zapewniają idealne wtopienie się w makijaż i piękne rozświetlenie twarzy, nie uchronią nas przed odznaczaniem się nieodpowiednio dobranego odcienia bronzera od makijażu. Wszystko, co należy wiedzieć o bronzerach, by znaleźć produkt idealny, to kierowanie się zasadą zakupu produktu o jeden, maksymalnie o dwa tony ciemniejszego od naturalnej karnacji skóry lub stosowanego podkładu. Dodatkowo, zwrócić należy uwagę na dominujący koloryt cery:

  • skóra wpadająca w odcienie porcelany będzie współgrała idealnie z pudrami o złotych i różowych refleksach – poder brązujący powinien zatem bazować na odcieniach chłodnych – szarych beżów, brzoskwini, miodowego brązu,
  • osoby o oliwkowym odcieniu skóry powinny skierować się ku ciepłym tonom – bursztynowym, miedzianym czy brązowym wpadającym w róż.

Jeśli nie jesteśmy w stanie określić, jaki odcień cery jest nam najbliższy, wówczas możemy posłużyć się uniwersalnym pudrem brązującym – pudrem mozaikowym. Jego unikalna struktura, łącząca w jednym kompaktowym produkcie wszystkie odcienie bronzera, idealnie wtopi się w każdy odcień cery.

Jak nakładać puder brązujący?

Praca z bronzerem – niezależnie od jego konsystencji i formy powinna być komfortowa, a narzędzie, z pomocą którego nakładany będzie puder brązujący  – powinno być dopasowana do rodzaju kosmetyku i gwarantować precyzyjną i efektywną jego aplikację. Metodą zalecaną do nanoszenia bronzera jest nakładanie go z użyciem pędzla kosmetycznego. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na rodzaj włosia oraz kształt pędzla. Zalecane jest, by do nakładania:

  • pudru brązującego o kremowej , tzw. mokrej konsystencji  – stosować pędzle z włosiem syntetycznym lub gąbeczki do makijażu, natomiast do
  • pudru brązującego sprasowanego, w kulkach lub w formie sypkiej – o suchej konsystencji – pędzli z włosiem naturalnym lub syntetycznym.

W zależności od tego, w jakiej roli chcemy użyć pudru brązującego – do podkreślenia opalenizny i uwydatnienia kości policzkowych, czy do konturowania twarzy z pomocą metody blendowania – powinnyśmy użyć modelu pędzla o skośnie ściętym włosiu, którym można również aplikować róż, lub pędzla o zaokrąglonej końcówce – który pozwoli na idealne roztarcie bronzera i uzyskanie perfekcyjnego efektu naturalnego gradientu.

Konturowanie twarzy z wykorzystaniem bronzera

Najczęstszą metodą aplikacji bronzera jest jego naniesienie na kości policzkowe, pociągłym ruchem skierowanym ku uszom. Nakłada się go również u nasady włosów i po obu stronach nosa – celem optycznego zmniejszenia twarzy i nosa. Użycie go pod podbródkiem spowoduje zamaskowanie zbyt pociągłej brody, z którą mamy do czynienia w przypadku twarzy owalnej, lub zniwelowanie drugiego podbródka. Osoby borykające się z problemem zbyt wysokiego czoła powinny nakładać bronzer na górną partię czoła, co optycznie je skróci. 

Bronzer na jedno ma imię – do czego możesz go wykorzystać?

Jeśli myślisz, że wiesz już wszystko, co należy wiedzieć o bronzerach – z pewnością jesteś w błędzie. Jak wykorzystać puder brązujący do innych celów, niż samo podkreślenie opalenizny? Z powodzeniem możesz zastosować go jako cień do powiek. Jeśli nie masz pod ręką paletki, bronzer idealnie zastąpi brązowy cień do powiek. Bronzer w kremie może w awaryjnej sytuacji zastąpić szminkę. Dzięki bardzo dobremu napigmentowaniu produktu i jego odpowiedniej konsystencji, będzie świetną jej imitacją, która dodatkowo rozświetli usta.