Laserowe usuwanie przebarwień na skórze

Przebarwienia na skórze powstawać mogą z różnych czynników i w każdym wieku. Mogą występować pod postacią nierównego kolorytu skóry, przebarwień z wyraźnym ciemniejszym odcieniem skóry, jak i zmian barwnikowych pojawiających się pod postacią piegów. Medycyna estetyczna to stale rozwijająca się dziedzina, która oferuję szereg zabiegów, mających wpływ na wygląd skóry. Wybierając zaufany i sprawdzony salon, skutecznie można także pozbyć się przebarwień za pomocą lasera frakcyjnego. 

Na czym polega zabieg usunięcia przebarwień?

Pojawiające się przebarwienia na skórze, są problemem estetycznym, który spowodowany jest nierównomiernym rozmieszczeniem melaniny w skórze, która jest jej naturalnym barwnikiem. Zmiany pojawiać się mogą z wielu przyczyn, w tym zaburzeń hormonalnych, ekspozycji na promieniowanie UV. Znajdować się na skórze, mogą także w wyniku uwarunkowań genetycznych i pojawiać się już we wczesnej młodości. 

Przeszkadzająca zmiany skórne, można z powodzeniem usunąć dzięki dedykowanym zabiegom wykonywanych laserem frakcyjnym. Światło lasera wpływa bowiem na tkankę, w której znajduję się jej naturalny barwnik i rozgrzewając, doprowadza do jej uszkodzenia. W początkowej fazie przebarwienia ciemnieją, aby następnie wkroczyć w proces złuszczania. Regeneracja skóry po zabiegu powinna trwać około 2 tygodni. Aby zabieg był skuteczny, zazwyczaj potrzebne jest kilka sesji w odstępach 6-8 tygodniowych, o których decyduje przede wszystkim kosmetolog. 

Dla kogo laserowe usuwanie przebarwień? 

Laserowe usuwanie przebarwień jest zabiegiem medycyny estetycznej, który powinien być wykonywany pod okiem zaufanego kosmetologa. Dedykowany jest dla osób, którym wyraźnie przeszkadzają pojawiające się przebarwienia i chcą zmniejszyć ich widoczność. Celem sesji jest zazwyczaj wyrównanie kolorytu skóry, rozjaśnienie przebarwień lub piegów. Nie mogą jednak, z laserowego usuwania przebarwień, korzystać wszyscy. Istotnymi przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • epilepsja,
  • ciąża,
  • rozrusznik serca, 
  • niektóre zmiany o podłożu wirusowym,
  • cukrzyca,
  • niektóre choroby skóry. 

Laserowe usuwanie przebarwień dobrze wcześniej skonsultować w zaufanym salonie kosmetycznym, zajmującymi się tego typu zabiegami. Organizm i skórę, trzeba również odpowiednio wcześnie przygotować i zrezygnować z opalania i ścierania naskórka 4 tygodnie przed zabiegiem. Odstawić trzeba także z odpowiednim wyprzedzeniem niektóre leki, w tym sterydy oraz leki światłoczułe.