Kim jest trycholog? Kiedy warto umówić się na wizytę?

Posiadanie pięknych i zdrowych włosów jest marzeniem wielu ludzi na całym świecie. Niestety, na każdym etapie życia mogą pojawić się problemy ze schorzeniami skóry głowy. Nie zawsze jest to efekt nieprawidłowej pielęgnacji włosów. Przyczyną mogą być między innymi zaburzenia hormonalne. Nadmierna utrata włosów to również powikłanie po COVID-19. W przypadku pojawienia się problemów skóry głowy nie zwlekaj, zgłoś się do trychologa. Dowiedz się, w jakich przypadkach pomaga trycholog.

1. Nadmierne wypadanie włosów, czyli trycholog zaprasza

2. Trycholog wyleczy choroby skóry głowy takie jak łojotokowe zapalenie skóry głowy

Każdy może borykać się z problemami skóry głowy, nawet jeśli stosuje się odpowiednią pielęgnację. Problemy skórne to na przykład łupież, który nie znika po umyciu włosów szamponem przeciwłupieżowym. Może to też być łojotok, który obniża komfort życia osobom, które są już zmęczone wiecznie przetłuszczającymi się włosami. W przypadku jakichkolwiek problemów z włosami trzeba zdecydować się na badanie trychologiczne, którym zajmie się trycholog wrocław.

Nadmierne wypadanie włosów, czyli trycholog zaprasza

Problem z wypadaniem włosów może dotyczyć osób w każdym wieku. Nie zawsze chodzi o nieprawidłowo wykonany zabieg fryzjerski (zwłaszcza przeprowadzony samodzielnie w domu za pomocą zbyt silnych chemicznych farb).

Zwłoka z wizytą u trychologa może doprowadzić do tego, że trzeba będzie szukać leczenia u najlepszych specjalistów lub decydować się na zabiegi medycyny estetycznej typu zagęszczanie włosów.

W pierwszej kolejności trzeba wykryć przyczynę — trycholog sprawdzi, co powoduje nadmierną utratę włosów i zaproponuje odpowiednie zabiegi trychologiczne. Niezbędny jest indywidualny program leczenia, gdyż u każdego pacjenta zupełnie coś innego może wywołać problemy skóry głowy.

Trycholog ustali nowy sposób pielęgnacji włosów. Proponowane zabiegi to przykładowo mezoterapia igłowa skóry głowy i infuzja tlenowa. Mogą to być też inne zabiegi poprawiające stan skóry na głowie.

Trycholog wyleczy choroby skóry głowy takie jak łojotokowe zapalenie skóry głowy

Trycholog to ratunek dla osób borykających się ze skutkami wypadania włosów, których dotyka łojotok skóry głowy czy uczucie swędzenia skóry głowy.

Do trychologa mogą zwrócić się osoby, dla których poważnym problemem jest łysienie, łupież i łojotokowe zapalenie skóry głowy. Leczenie łysienia (w tym leczenie łysienia plackowatego) czy leczenie łupieżu wymaga czasu, ale seria zabiegów trychologicznych przywróci zdrowie włosów i skóry głowy.