Kiedy udać się na wizytę do dermatologa?

Lekarz dermatolog jest najczęściej odwiedzanym specjalistą, do którego zgłaszają się osoby w różnym wieku. Zależnie od specjalizacji, zajmuję się różnymi chorobami skóry, wykonując badania oraz wdrażając odpowiednie leczenie.

Kim jest lekarz dermatolog?

Lekarz dermatolog zajmuje się skutecznym leczeniem zmian na skórze, jak również paznokci oraz włosów. To do dermatologa powinniśmy wybrać się z niepokojącymi objawami chorób i ich postępowaniu, oraz w przypadku posiadania dużej ilości pieprzyków. Wczesna interwencja lekarza, pozwala na wykrycie chorób w odpowiednim czasie i wdrożeniu odpowiedniego leczenia.  Lekarzy dermatologów, dzieli się przede wszystkim na specjalizację:

  • Estetyczna i kosmetyczna,
  • wenerologia,
  • chirurg,
  • dziecięcy.

Kiedy do dermatologa?

Do lekarza dermatologa, można zgłosić się z różnego typu zmianami i problemami skóry, włosów i paznokci na całym ciele. Uczulenia kontaktowe dzieci, wypadanie włosów, niepokojące pieprzyki, czy grzybica paznokci to najczęściej spotykane schorzenia, konsultowane w gabinecie dermatologicznym. Lekarz przeprowadzi odpowiednie badanie skóry i wywiad lekarski, wykluczając lub potwierdzając jednostki chorobowe. W trakcie konsultacji możliwe jest zlecenie dodatkowych badań krwi, które pozwolą dokonać odpowiedniej diagnozy.  Badanie kończy się wdrożeniem odpowiedniego leczenia w postaci farmakoterapii lub odpowiednich środków kosmetycznych. Dodatkowo zalecana może zostać zmiana diety i codziennej pielęgnacji.  W przypadku podejrzenia czerniaka, lekarz dermatolog planuję dalsze leczenie oraz usunięcie pieprzyka.