Jak zadbać o skórę szyi i dekolt?

O pewnych elementach wyglądu nie myśli się za dużo na co dzień, a warto by było zacząć to robić, albowiem one również decydują o tej ogólnej prezencji. Kobiety raczej nie skupiają się zbyt mocno na pielęgnowaniu skóry szyi i dekoltu, podczas gdy to właśnie na tych dwóch fragmentach ciała upływ czasu jest widoczny zdecydowanie najbardziej i też zdecydowanie najszybciej. Domowa pielęgnacja pozwoli podtrzymać młody wygląd każdej partii skóry. Trzeba tylko zastosować ją na różnych częściach ciała, a nie tylko na skórze twarzy.

Pielęgnacja nietypowych miejsc

Skórę szyi i dekoltu należy więc odpowiednio pielęgnować. Można tutaj zastosować także wskazówki dotyczące pielęgnacji twarzy dostępne na blogu klubmody.pl. Niepotrzebne są do tego jakieś specjalistyczne kosmetyki, stworzone z myślą właśnie o tych dwóch częściach ciała, albowiem z powodzeniem można je zastąpić każdym uniwersalnym kremem albo po prostu jakimś sprawdzonym kremem do twarzy, o ile tylko nie jest on na tyle drogi, by szkoda go było stosować na większych partiach ciała. Jakość kosmetyku ma znaczenie, ale jeszcze większe znaczenie ma to, by używać go systematycznie.

Kosmetyki i kremy do pielęgnacji

Najlepszy nawet krem na dekolt i szyję nie przyniesie żadnych szczególnych efektów, jeżeli zostanie zastosowany raz czy dwa, a potem odłoży się go na półkę i już nigdy więcej się po niego nie sięgnie. Skórę dekoltu i szyi najlepiej pielęgnować z taką samą częstotliwością co skórę twarzy. Oznacza to, że pewna dawka kremu powinna na nią trafiać każdego dnia. A najlepiej i dwa razy dziennie. Po prostu podczas smarowania skóry twarzy warto przenieść odrobinę kosmetyku nieco niżej i wmasować go przy okazji w dekolt i szyję.

Typ pielęgnacji i rodzaj używanych kosmetyków należy też dostosować do tego, w jakim stanie jest skóra i z czym ma ona problem. Jeżeli w ostatnim czasie na szyi i dekolcie zaczęły uwidaczniać się pierwsze zmarszczki, warto sięgnąć po kosmetyki bogate w antyoksydanty, a zwłaszcza witaminy A i E, które są znane ze swojej zdolności do odmładzania skóry i likwidowania zmarszczek.