Co warto wiedzieć o wampirzym liftingu? – Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, zwana też wampirzym liftingiem to zabieg odmładzający. Do jego wykonania wykorzystuję się osocze, które pochodzi z krwi pacjenta. Zabieg stał się popularny poprzez swoje właściwości, wpływające na skórę twarzy, szyi, dekoltu, rąk, a także zagęszczenie włosów. 

Czym jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem, który polega na obstrzykiwaniu skóry cienką igłą z pozyskanym z krwi osoczem. Wpływa na skórę rewitalizująco, poprzez działanie stymulujące na komórki, nakłaniając do szybszej wymiany i usprawniając ich pracę. Płytki krwi, które zawarte są w osoczu, wywołują ponadto naturalne reakcje fizjologiczne. Odpowiedzialne są za gojenie się ran, regenerację skóry oraz silnie stymulują sąsiednie tkanki do regeneracji. 

Jak wygląda mezoterapia osoczem bogatopłytkowym? 

Obstrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym wykonuje się zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem specjalistycznych maści. Niewielka ilość krwi osoby przystępującej do zabiegu, pobiera się do specjalnych probówek, które następnie poddaje się wirowaniu w dedykowanej wirówce. Ma to na celu oddzielenie erytrocytów i  leukocytów od pobranego osocza. Lekarz podaję ją klasyczną metodą mezoterapii bądź liniowo wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry. Prawidłowo wykonany zabieg jest przede wszystkim całkowicie bezpieczny. Nie niesie za sobą ryzyka alergii, jak i innych reakcji immunologicznych. Czas zabiegu określa się na około 50 minut, a najlepsze efekty uzyskuję się po 3-5 zabiegach, z przerwą trwającą 2-3 tygodnie. Wykorzystywany jest w celu odmłodzenia i rewitalizacji skóry, w tym twarzy, szyi, dekoltu, okolic oka oraz rąk. Sprawdza się również przy zminimalizowaniu blizn oraz rozstępów. Zabieg stosowany na skórę głowy zagęszcza włosy oraz zapobiega ich wypadaniu przez wykorzystanie osocza wzbogaconego biotyną.