Zadbaj o swoje włosy latem! 

Sezon na wysokie temperatury, słońce, plażę oraz spędzanie aktywności na świeżym powietrzu, nie zawsze służy naszym włosom. Mogą stać się matowe i suche, dlatego ważne jest wprowadzenie odpowiedniej pielęgnacji. Opiera się ona przede wszystkim na ochronie naszych kosmyków przed promieniowaniem słonecznym, chlorowaną wodą i wysokimi temperaturami. 

Jak chronić włosy latem? 

Włosy potrzebują w lecie odpowiedniej pielęgnacji, aby wyglądać efektownie. Nie służą im wysokie temperatury na zewnątrz oraz korzystanie z chlorowanej wody. Stosując odpowiednią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, możemy cieszyć się jednak letnimi stylizacjami  włosów bez ich większego uszczerbku. Jak warto chronić nasze włosy latem? 

  1. Nakrycie głowy – pozwalają chronić nie tylko naszą głowę, ale również włosy. Zalecane szczególnie podczas długiego spędzania czasu na słońcu. 
  2. Ochrona pomiędzy kąpielami – słona, morska woda, jak również chlorowana w basenach nie wpływa korzystnie na kosmyki włosów. Warto zabezpieczyć włosy (szczególnie ich końce) olejami, które ponadto chronią je przed promieniowaniem UV. Sprawdzą się w tym celu także odżywki i maski. Po każdym wyjściu z wody, zarówno słonej, jak i chlorowanej, warto umyć włosy, aby wypłukać z nich resztki chloru i soli. 
  3. Kosmetyki z filtrami UV – na rynku są dostępne kosmetyki, dedykowane włosom, które zawierają w swoim składzie filtry. Chronią one nasze włosy przed promieniowanie ultrafioletowym. 
  4. Odżywienie – latem nasze włosy potrzebują wyjątkowego traktowania oraz odżywienia. Sięgaj po maski, oleje i pozostaw na włosach chwilę dłużej, a one na pewno podziękują lepszą kondycją. 

Związanie włosów na co dzień latem, również pomaga w ich ochronie. Wybieraj pośród modnych upięć, warkoczy, koków i ciesz się piękną pogodą bez pogorszenia kondycji włosów.