Piękna cera – maseczka z jogurtu naturalnego

Zastosowanie jogurtu w formie maseczki na twarz, jest prostym zabiegiem pielęgnacyjnym, który ma wpływ na wygląd skóry. Substancje w nim zawarte, takie jak witaminy z gruby B, wapń czy kwas mlekowy sprawią, że skóra stanie się gładka i promienna. 

Właściwości jogurtu naturalnego na skórę

Znany jako artykuł spożywczy, jogurt naturalny to świetny produkt, sprawdzający się również w kosmetyce. Jogurt posiada bowiem przyjemnie rozprowadzającą się konsystencję, a dzięki znajdującym się w nim witaminach B2, B5, B12 oraz substancji takich jak cynk. wapń, kwas mlekowy staje się kompleksowym kosmetykiem. Regularne stosowanie sprawi, że skóra stanie się gładka, znikną stany zapalne, zmarszczki będą mniej widoczne, a skóra nawilżona i zregenerowana. Dodając do jogurtu inne naturalne składniki, jak miód lub sok z cytryny naturalny kosmetyk zyska dodatkowych właściwości, wpływających na kondycję cery. 

Przepisy na maseczki z jogurtem 

Stosowanie maseczki z jogurtem, powinno odbywać się regularnie, a dodane składniki dopasowane do rodzaju cery. Pomoże to uniknąć podrażnień, uczuleń lub przesuszenia skóry. Kosmetyk możesz dopasować do swoich upodobań lub stosować jogurt jako jedyny składnik maseczki. Do przygotowania maseczki możesz użyć:

  • jogurt + awokado + oliwa z oliwek wpłyną na skórę nawilżająco 
  • miód + jogurt  zbawienna dla cery suchej maseczka o działaniu nawilżającym 
  • jogurt + soda (w proporcjach 1 łyżka jogurtu na ½ łyżeczki sody) oczyści i rozjaśni skórę
  • cytryna + miód.  Cytryna ma właściwości rozjaśniające oraz oczyszczające. Najlepiej zastosować w proporcjach 1 łyżeczka soku z cytryny na 2 łyżki jogurtu. 
  • jogurt + banan maseczkę można stosować na całe ciało, sprawdzi się do nawilżenia miejsc, takich jak suche łokcie lub pięty. 

Wszystkie składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać i pozostawić na skórze około 15 minut. Maseczka z samego jogurtu sprawdzi się również do skóry lekko poparzone przez słońce, działając kojąco.