Ogólna analiza naturalnych kosmetyków

Naturalne kosmetyki nie są zawsze jednym i tym samym. Jeżeli rzucisz na nie okiem na sklepowej bądź drogeryjnej półce, możesz zaskoczyć się tym, jak wiele jest w tym momencie ich różnych odmian, różniących się od siebie głównie pochodzeniem występujących w nich substancji. Kosmetyki te dzielimy m.in. na kosmetyki bio, kosmetyki ekologiczne oraz kosmetyki wegańskie. Zobacz, co oznaczają ich poszczególne nazewnictwa, by w ten sposób zorientować się w tym, czego właściwie szukaj i co takiego u ciebie mogłoby zadziałać dobrze.

O kosmetykach bio

W przypadku kosmetyków bio skład jest zwykle najbardziej naturalny. Bo wbrew pozorom nawet w produkcie określonym mianem „naturalny” może wystąpić pewna minimalna ilość chemicznych substancji, która to ilość będzie wyznaczana przez pewne regulacje prawne. Preparaty typu „bio” powinien składać się z substancji naturalnych w przynajmniej 99%. Bardzo ważne jest również pochodzenie tych substancji. Producenci kosmetyków bio muszą pobierać je z upraw ekologicznych, a nie tych tradycyjnych. Warto dodać, że takie kosmetyki bio również są w stanie przedłużyć trwałość podkładu.

Kosmetyki ekologiczne różnią się natomiast tym, że w ich przypadku skład powinien opierać się na substancjach naturalnych wyłącznie w 95%. Dopuszcza się więc pewien dodatek chemicznych substancji, choć łącznie nie powinny one przekroczyć 5% zawartości całego produktu. Związki te są dodawane zwykle w celu uzyskania lepszej konsystencji produktu. Użycie minimalnej ilości detergentu w naturalnych kosmetykach może doprowadzić do tego, że te kosmetyki będą po prostu lepiej się pienić, a dzięki temu okażą się znacznie przyjemniejsze i wygodniejsze w użyciu.

A więc…

Ostatnie dostępne na tynk kosmetyki naturalne to natomiast kosmetyki wegańskie, w których najważniejsza okazuje się nie zawartość chemicznych dodatkowych substancji, a raczej to, by wszystkie użyte w nich substancje miały odpowiednie pochodzenie. Nie mogą być one bowiem związkami pochodzenia zwierzęcego. Do naturalnych kosmetyków wegańskich trafiają więc różne substancje mineralne, oleje i wyciągi roślinne czy też zioła.

Więcej w tym temacie znajdziemy na stronie https://www.magazynmody.pl/.