Depilacja woskiem to zabieg, pozwalający cieszyć się dłużej gładką skórą. Efekt utrzymywać się może od 2 do 5 tygodni, dzięki mechanicznemu wyrywaniu włosków przy pomocy płynnego wosku. Niechciane owłosienie można usunąć zarówno z nóg, rąk, pach, jak i okolic bikini. Na czym polega depilacja wykonana woskiem? Czy można wykonać ją samodzielnie?
Depilacja woskiem czym jest i na czym polega?
Podczas wykonywania depilacji woskiem, konieczne jest podgrzanie go do uzyskania półpłynnej konsystencji. Tak przygotowaną postać produktu, nakładamy na skórę, zgodnie z kierunkiem, w którym naturalnie rosną włoski. Wosk poprzez zastygnięcie przykleja się do włosów, dzięki czemu z łatwością można go zerwać, usuwając włosy wraz z cebulkami. Wykonana depilacja pozwala cieszyć się dłużej gładkimi nogami, bez podrażnień.
Depilacja woskiem może być zastosowana u każdego, sprawdzając się przede wszystkim na takich częściach ciała jak nogi, ręce, pachy, pachwiny oraz wąsik. Zbędne owłosienie tą metodą można usunąć również z pleców, klatki piersiowej, czy innych części ciała.
Ważne, aby podczas depilacji woskiem, zadbać o jego temperaturę. Należy przy tym pamiętać, że wosk powinien być podgrzany, ciepły, jednak nie gorący, ponieważ może to doprowadzić do poparzeń. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oddanie się w ręce specjalisty w gabinecie kosmetycznym.
Zalety depilacji woskiem
Depilacja woskiem pozwala przede wszystkim cieszyć się gładką skórą, bez włosków. Metoda polega na wyrywaniu włosków wraz z ich cebulkami, dlatego również efekt dłużej się utrzymuje. Efekty depilacji utrzymują się zazwyczaj od dwóch do pięciu tygodni. Ponadto odrastające włoski są wyraźniej słabsze i cieńsze, a sam zabieg nie wywołuję podrażnień.
Przeciwwskazania do depilacji woskiem
Zabieg depilacji woskiem, nie powinien być stosowany, gdy posiadamy rozszerzone naczynia włosowate. Istotnym przeciwwskazaniem są również żylaki, występujące zapalenie żył kończyn dolnych, ropnych stanach zapalnych, zapaleniu mieszków włosowych czy uczuleniu na wosk. Depilacji nie powinno się również przeprowadzać po opalaniu się lub przed planowaną ekspozycją na słońce.